Назва такої професії як адвокат походить від латинського слова advoco, що означає запрошення. Всім відомо про те, що адвокат - це людина, яка надає юридичну допомогу як фізичним, так і юридичним особам. Також він захищає права суб'єктів в різних судових інстанціях. Адвокатська компанія «Слинько та партнери» розповіла нам про історію появи професії.

Вважається, що вперше професія з'явилася ще в Стародавньому Римі. Головним обов'язком перших адвокатів була консультація громадян і захист їх в суді. Так як для професії не було створено централізованого ладу, стати адвокатом могла кожна людина, яка знала закони. Набагато пізніше стали з'являтися певні вимоги до людей, які бажають набути цю професію. Для цього потрібно пройти іспити по праву, а також мати встановлений рівень доходу.

Перші згадки даної професії в Русі були дотовані XV століттям. Історики пояснюють це тим, що в Стародавній Русі головною мірою покарання був "Божий суд". Винуватця кидали в воду, і якщо траплялося так, що він вижив, він вважався невинним.

Одні із свідчень про адвокатів були з Новгорода. Там був затверджений закон, завдяки якому кожен підсудний мав право на адвоката. У деяких свідченнях було позначено, що право на адвоката мали лише монахи, жінки і діти.

У XVII столітті було сформовано стан адвокатів, які працювали за наймом. Катерина II в 1775 році видала указ, який позначав офіційне право адвокатів на захист обвинувачених і їх право бути помічниками прокурорів. З плином часу адвокати стали важливими учасниками в суді і з'явилася потреба організувати їх на рівні Імперії. Зібравши воєдино досвід Європи і Росії, влада була готова до судової реформи. У новому законі вказувалися умови, при яких той, хто їх дотримувався, мав можливість стати адвокатом.

Набагато пізніше було вирішено зробити судовий процес змагального характеру. Для цього було створено стан присяжних.