Сьогодні важко собі уявити інтер'єр без ретельно підібраних штор. Саме штори є завершальним акордом, який може підкреслити вибраний стиль дизайну приміщення або навіть змінити атмосферу всієї кімнати. Однак чи замислювалися Ви коли-небудь, підбираючи штори, звідки прийшли вони до нас, і яка їхня історія? Дякуючи інтернет магазину https://provenceshop.com.ua/shtory/ ми дослідили це питання.

Виявляється, навіть самі наші далекі предки вже використовували їх у себе вдома. Прабатьками сучасних штор були шкури мамонта або вбитого ведмедя, і виконували вони швидше захисну, ніж естетичну функцію, та й вішалися вони не в кімнаті, а в печері. Але так як людина - натура творча, поступово прагнення зробити житло не тільки функціональним, але і красивим, взяло верх, і почалася історія розвитку штор як самостійний елемент інтер'єру.

Так, вже в Давньому Єгипті і Месопотамії штори застосовувалися в декоративних цілях.

До речі, саме в Стародавньому Єгипті вперше з'явився орнамент, звідти ж прийшла обтяжка меблів текстилем. Уже тоді штори, подушки і тканину, декоруюча стіни, були ознаками розкоші і статусу господаря будинку.

У Стародавній Греції в дизайні штор, як і всього інтер'єру, важливу роль відігравали пропорції, гармонія і природність, тому тканини розписувалися рослинними фарбами, найдорожчі прикрашалися вишивкою.

З плином часу, коли з'явилися контакти між Заходом і Сходом, в європейські будинки прийшла мода на підкреслену розкіш.

Стали популярними балдахіни, тасьма, бахрома і вишивка золотом, обов'язковою стала оббивка меблів тканиною.

В Європі штори пройшли складний шлях до свого сьогоднішнього вигляду. Так, в сувору епоху середньовіччя, коли в інтер'єрах будинків панував строгий аскетизм, штори були покликані лише захищати від сонця, і ні про яку декоративної цінності не було й мови. Зазвичай це були полотна грубої і щільної тканини, що прикриває вузькі вікна-бійниці.

Однак вже до 17 століття все кардинально змінилося.
На зміну бароко, з його важкими драпіровками, балдахінами, масивними китицями і підкресленою помпезністю прийшла епоха стилю рококо - стилю зніженості і романтики. Спокійна кольорова гама, натуральні відтінки, тканину, прикрашена безліччю завитків - ось характерні риси для штор того часу. Тоді ж отримали широке поширення всілякі рюші, банти і стрічки.

Згодом всі ці тенденції були частково витіснені новою модою на мінімалізм, і на довгий час забуті.

Сьогодні ж у нас є унікальна можливість вибирати з спадщини кожної епохи те, що довелося нам до душі, так давайте ж скористаємося можливістю відчувати свободу у виборі дизайну інтер'єру, і зробимо свої будинки ще більш затишними та привабливими!