Ламінат - це функціональне покриття для підлоги. За рахунок простоти монтажу і чудових споживчих властивостей, він знайшов величезну популярність по всьому світу. Однак, у вітчизняного покупця до сих пір існує ряд упереджень щодо надійності цього покриття. Можливо, так сталося тому, що не всі встигли звикнути до нього - ламінат потрапив на наш ринок порівняно недавно, в той час, як на Заході він відомий вже кілька десятиліть.

Як би там не було, ця стаття покликана розвіяти Ваші сумніви щодо міцності ламінату. У ній ми розглянемо, з чого найчастіше роблять цей чудовий матеріал. Сьогодні ламінат купити можна практично в будь-якому магазині, який торгує оздоблювальними матеріалами. Але ми би це радили зробити у інтернет-магазині - ламінат тернопіль.

Сучасний ламінат складається з чотирьох шарів, що виконують різні функції. Перший (нижній) шар покликаний збільшити жорсткість, а в деяких моделях служить для посилення шумоізоляції покриття.

Другий шар складається з деревоволокнистих плит високої щільності, яка становить основу всього каркаса ламінатної дошки. Саме в цьому шарі є виступи, завдяки яким виробляється зчіпка дощок між собою. Вологостійкість ламінату (стійкість до деформацій при надлишках вологи) також залежить саме від цього шару. Наступний шар - щільний папір, на яку нанесений декоративний малюнок. Зображення при цьому може бути яким завгодно: дерево, плитка, камінь і т.д.

Природно, якщо б ми ходили по папері, її б дуже швидко не стало. Саме для її збереження існує четвертий, дуже важливий шар: смола. Вона може бути меламіну або акрилової - в залежності від класу зносостійкості. Сьогодні даний шар носить не тільки захисну функцію, але, багато в чому, і декоративну. На нього наносять нерівності, що збігаються з візерунком, намальованому на папері. Наприклад, текстуру дерева.

Верхній шар ламінату надійно захищає паперове покриття під час вологого прибирання, проте, тривала дія вологи згубно позначається на основному, каркасному шарі - древесноволокнистой плиті. Саме через це в приміщеннях «ризику» (ванних і кухнях) стики найкраще промащувати спеціальним вологозахисним складом, що не пропускає вологу нижче верхнього шару.

Під ламінат, як правило, також укладається шар ізоляційного матеріалу. Можна дуже довго сперечатися, що краще - дерев'яний паркет або якісний ламінат. Тут не можна дати однозначну пораду. Одне можна сказати точно - при інших рівних на ламінат ціни дешевше, а прослужити він здатний не один десяток років. Великим плюсом також є те, що укладання ламінату відбувається значно швидше, ніж укладання традиційного паркету. Ламінат своїми руками укласти досить просто (на відміну від паркету).

Існує ще один важливий параметр, який необхідно враховувати при виборі - клас ламінату. Втім, докладніше про види зносостійкості і терміну служби ламінату Ви зможете прочитати в окремій статті.

Сьогодні, популярності цього матеріалу можна тільки позаздрити. Подивіться в Інтернеті на ламінат відгуки і Ви зрозумієте, що на сьогодні це найоптимальніший варіант підлогового покриття.