Історія створення і появи кедів у світі

Ця пара взуття присутня практично у кожної людини. Модні, стильні, спортивні та такі практичні - кеди, дають нам досягти свободи від стереотипів в одязі, бути самим собою і відчути комфорт під час руху. Купувати кеди радимо тут http://shop-keds.ru/ , а от про історію їх появи читайте далі.

Хто придумав кеди?

Геніальний дизайнерський проект - придумати взуття, зручне і яке не вимагає надмірного догляду, - належав англійцям. Ще в 1860 році вони почали робити легкі туфлі з парусини на гумовій підошві для гри в крокет. Перед цим винахідник Чарльз Гудієр придумав надміцний гуму з каучуку, запозичивши ідею індіанців Південної Америки, які використовували застиглий сік гевеї для створення саморобних черевиків, що захищають ступні від гострих предметів. Пізніше багато спортивних компанії стали робити спортивне взуття з парусини і гуми, додавши нове дизайнерське рішення - шнурки і металеві заклепки. Серед відомих спортсменів таке взуття стала користуватися величезним успіхом, до міцного бавовни і льону додалися гладка шкіра і замша, декоративні вставки і оригінальні забарвлення.

На початку двадцятого століття кеди почали використовувати баскетболісти і одночасно ними зацікавилася молодь в США через невисоку ціну. Поєднання слів «kid» (дитина) і «peds» (пішоходи) поклало початок появи слова «кеди», яким ми користуємося і по сей день.

Converse - цікава історія появи спортивних кедів знаменитої марки

На початку 20-го століття засновник компанії Маркес Конверс, який працював на взуттєвій фабриці і натхненний винаходами компаній, що випускають спортивну брендове взуття, створив перші кеди Converse All-Star в чорному і білому кольорах, створені для баскетболістів. Аж до 1941 року дизайн кед кілька разів змінювався, а під час війни і в повоєнні роки взуття втратила свою актуальність. Відновилося виробництво кед лише в 1966 році, і перші моделі були розділені на кілька фасонів: низькі, класичні (вище щиколотки) і високі. Компанія Converse активно співпрацювала з відомими баскетбольними клубами Штатів, а її фахівцями була придумана система супінаторів, що підтримують стопу, що знову зробило кеди неймовірно популярними.
У 2003 році незалежний бренд Сonverse став частиною продукції корпорації Nike нові колекції розкуповувалися, ледь зійшовши з конвеєра, а класичні чорні і білі кеди з фірмовою етикеткою до сих пір купують шанувальники фірми, спортсмени, музиканти та представники субкультур.


Одночасно із західними трендами кеди увійшли в історію моди і в СРСР. У 70-х роках вони були популярні серед туристів і спортсменів, їх носили діти і дорослі, в школі, на роботі і на прогулянці не було більш пристосованою до руху і зручного взуття. У союзних країнах кеди успішно зайняли свою нішу, як спортивне взуття, що підходить для будь-якого випадку життя.

Кеди в наш час - взуття не тільки для спорту. Різні субкультури - різні кеди

Брендові кеди Converse були популярні в 70-х роках не тільки серед спортсменів та молоді, їх носили учасники багатьох музичних груп, і шанувальники стилів панк-рок, метал і гранж. У свій час кеди навіть були безпосереднім символом панк-культури. Музиканти з Ramones виступали в злегка поношених, стоптаних і іноді навіть рваних кедах, а їх фанати носили таке взуття повсюдно, поєднуючи з потертими джинсами і шкіряними куртками. Свобода руху, свобода стилю. Кеди дозволяють створювати яскраві образи і експериментувати з іміджем тим, хто втомився від загальноприйнятих стандартів і стереотипів.

Залежно від дизайну кед і їх фасону, стильні "спортивні тапочки" можна зустріти серед представників таких субкультур, як гранж і емо. Вони можуть бути вініловими і парусиновими, рожевими і чорними, веселою або однотонного забарвлення, але незмінною їх частиною залишаються шнурки і еластична, гнучка підошва.