Чим накрити дах?

Питання "Чим покрити дах?" одне з найважливіших, яке необхідно вирішити ще до початку будівництва будинку. Вибираючи матеріал для покрівлі, слід враховувати безліч чинників. У цій статті ми розглянемо різні матеріали для покрівлі, їх особливості, плюси і мінуси. І щоб ви не обрали, це можна придбати за найвигіднішою ціною на www.кровельные-материалы.in.ua

Кожне покриття для даху має свої характеристики, такі як: надійність, зовнішній вигляд, вартість, міцність і довговічність. Якщо ви зіткнулися з проблемою вибору, перш за все, необхідно визначитися з матеріалом для покрівлі, адже від цього буде залежати яку вагу матиме дах і скільки вона буде коштувати. Фахівці радять особливу увагу приділяти вазі покрівлі, так як для більш важких матеріалів буде потрібно додаткове посилення не тільки даху, стін, але і фундаменту, а це додаткові витрати. Багато, допускають типову помилку на етапі вики покрівлі, більше уваги приділяючи зовнішнім якостям, і не оцінюючи покрівельні матеріали в плані терміну експлуатації, комфорту і ваги. Який же варіант буде органічно виглядати зі стінами будинку, виявиться міцним, тихим і довговічним, не дуже важким і недорогим? Для цього ми пропонуємо провести аналіз найбільш поширених покрівельних покриттів.

Ондулін

Ондулін на сьогодні є одним з найбільш затребуваних покрівельних матеріалів, перш за все, тому, що його вартість доступна, тому велике коло покупців використовує його для покрівлі дахів. Ондулін виготовляється з пресованого картону. Він піддається спеціальній обробці бітумом. За своєю формою дуже схожий на шифер. Велике розмаїття кольорів дозволяє підібрати ондулін до будь-якого дому. До переваг ондуліна можна віднести:

• Хороша звукоізоляція
• Простота покриття - можна монтувати самостійно
• Легка вага
• Надійність

Тривалий термін експлуатації дозволяє використовувати ондулін до п'ятдесяти років. Ондулін не схильний до дії вологи, не сильно вигорає на сонці, стійкий до різного роду пошкоджень. Цей покрівельний матеріал досить гнучкий, що дозволяє покривати їм дахи самих різних форм. Продається в листах, а кріпиться до обрешітки з рейок або бруска, часто не вимагає подвійної обрешітки, він сам собі створює вентилі зазор хвилею.

Металочерепиця

Металочерепиця, мабуть, найпоширеніший покрівельний матеріал на російському будівельному ринку після ондулина. Його популярність обумовлена ​​переліком переваг, таких як довговічність, стійкість до вологи і корозії, яскравий колір металочерепиці зберігається навіть через кілька років експлуатації. Цей покрівельний матеріал легкий, їм можна покривати будь-який дах. Вартість металочерепиці порівняно невелика. Але на кінцеву вартість покрівельних робіт будуть впливати такі фактори:

• Необхідність зробити якісну шумоізоляцію, так як металочерепиця досить гучний матеріал (наприклад, під час дощу)
• При перепадах температур утворюється конденсат, для того, щоб дах вдома не протекла, потрібно заздалегідь підготувати подвійну обрешітку з вент. зазором і гідроізоляційним шаром.
• Металочерепиця легко мнеться, тому встановлювати її краще фахівцям, бригаді робітників, які зможуть покрити дах цим матеріалом гранично акуратно. • Обов'язкова установка снегозадержателей.

Все це збільшить вартість покрівельних робіт. 

Профлист

Профлист також часто використовується для покриття покрівлі. Він виготовляється у вигляді великих листів, що робить його неприйнятним для покриття дахів складних форм. Листи профнастилу мають волновідние обриси, зверху покриті спеціальним декоративним покриттям, яке захищає від іржі. До переваг профнастилу можна віднести:

• Матеріал досить легкий.
• Простий монтаж.
• Можна крити дах профнастилом в будь-який час року.
• Матеріал екологічний.
• Великий вибір кольорів. • Обов'язкова установка снегозадержателей.

Як і металочерепиця, профлист дуже галасливий під час дощу. Тому необхідно встановлювати звукоізоляцію. Місця зрізів, отворів і пошкоджень необхідно фарбувати, щоб уникнути наскрізної корозії. Також потрібно встановити доп. обрешітку і гідроізоляцію, щоб утворюється конденсат не протікає в будинок.

М'яка черепиця

М'яка черепиця порівняно молодий покрівельний матеріал, але вже встиг завоювати симпатію багатьох власників приватних будинків. Сьогодні часто можна зустріти красиві котеджі з дахами складних форм. Завдяки своїм складом, гнучка черепиця найбільше підходить для покриття такої покрівлі. Цей покрівельний матеріал дуже довговічний, має великий вибір кольорів, дуже легкий. М'яка черепиця виготовлена ​​зі скловолокна, яке просочується бітумом. На лицьову сторону м'якої черепиці наноситься спеціальний кольоровий шар, який також захищає матеріал від вигорання і вивітрювання.
Переваги м'якої черепиці:

• Дуже економний матеріал (практично немає відходів при монтажі)
• Чи не потрібна додаткова шумоізоляція, так як матеріал безшумний
• Чи не схильна до іржі та інших атмосферних впливів
• Витримує великі перепади температур
• Завдяки невеликим розмірам, листи м'якої черепиці легко замінити, не потрібно міняти всю дах
• Маленький вагу, не чинить тиску на стіни і фундамент. Завдяки невеликій вазі і розміру, можна перевозити навіть в легковому автомобілі.

До мінусів можна віднести високу вартість матеріалу. І складну технологію укладання (лаги, мембрана, вент. Зазор, осб, нижній килим, декоротівного покриття, аератори і тд і тп.

Керамічна черепиця

Керамічна черепиця для покриття покрівлі використовується вже дуже довго. Вона, як і інші покрівельні матеріали має свої мінуси і плюси.

Це дуже довговічний і надійний матеріал. Сьогодні можна вибрати керамічну черепицю найрізноманітніших кольорів, але найбільшою популярністю користується класична забарвлення, вона найбільш шляхетна. Цей покрівельний матеріал найчастіше вибирають для котеджів в монументальному стилі. Покрівля з керамічної черепиці виглядає дорого і якісно, ​​прослужить не один десяток років. Підійде до будь-якого дому, так як це природний матеріал. Але при виборі керамічної черепиці слід враховувати її величезну вагу, вам доведеться додатково посилювати фундамент, стіни, дах, а також високу вартість, як самого матеріалу, так і монтажних робіт.

Ондувілла

Ондувілла, це новий і дуже гарний матеріал. Завдяки своїм зовнішнім характеристикам Ондувілла підходить до будь-якого дому, роблячи його більш привабливим. Зовні Ондувілла нагадує натуральну черепицю. Приблизно через пів року після монтажу колір покрівлі з Ондувілла стає яскравішим, цей ефект зберігається надовго, радуючи око. Це обумовлено тим, що матеріал має 4 шари фарби, з яких три верхніх - захисні. Серед характеристик можна виділити кілька:

• Гарна шумоізоляція.
• Стійкість до ультрофіолет і вологи.
• Захист від перегріву.
• При необхідності замінити пошкоджену частину, можна демонтувавши окремі елементи
• Великий термін експлуатації.

Ще один плюс Ондувілла в тому, що їй можна покрити покрівлю самостійно. 

Шифер

Шифер - один з найдоступніших покрівельних матеріалів. Він служить близько 40 років, вогні стійкий, а також витримує великі навантаження, наприклад, товстий шар снігу і стійкий до механічних пошкоджень (град, гілки дерев і т.д.).

Вибираючи для свого даху шифер враховуйте те, що він досить важкий і вимагає додаткового зміцнення фундаменту. Також з темної сторони даху може з'явитися мох, а під впливом вологи починають кришитися краю. Це, звичайно, псує загальний зовнішній вигляд.

Фальцева покрівля

Цей тип покрівлі дозволяє особливим чином скріплювати листи матеріалу між собою, виключаючи виникнення наскрізних отворів. Такий дах герметична, довговічна, завдяки декоротівного покриттю можна підібрати будь-яке колірне рішення. Фальцева покрівля буває декількох різновидів. Давайте розглянемо їх:

• Мідна фальцева покрівля
Це найдорожчий варіант. Але і самий довговічний і тихий. Завдяки характеристикам міді, така покрівля може прослужити більше 100 років! Монтаж її досить дорогий. Ціни починаються від 1300 рублів за м2. Цей тип покрівлі найчастіше вибирають для елітного житла.

• Алюмінієва фальцева покрівля
Це більш дешевий варіант крівлі. Алюміній також стійкий до корозії, більш легкий по вазі. Але все одно цей варіант не настільки поширений, як наступний.

• оцинкованого заліза
Найпоширеніший вид крівлі. Це обумовлено саме тим, що оцинковане залізо більш доступно в ціні. Такий дах добре відбиває сонячне світло і захищає будинок від перегріву. Але для такого даху потрібно додатковий шар звукоізоляції, а також не варто забувати про схильність корозії. Прослужить такий дах близько 40-50 років.

Висновок

Сподіваємося, після прочитання цієї статті ви зможете визначитися чим покрити дах, з урахуванням особливостей вашого будинку і характеристик кожного покрівельного покриття.  Деякими покрівельними матеріалами цілком можливо покрити дах самостійно, але в деяких випадках краще довірити цю роботу фахівцям.

0
репостів
0
репостів