Історія виникнення готелів

З виникненням у людей бажання подорожувати, з'явилися і перші готелі. Епоха готельного бізнесу почалася з заїжджих дворів, таверн і трактирів. В кожну епоху вони відповідали своїм головним вимогам - надавали гостям можливість зупинитися на ніч. Нині готелі намагаються виділятись різними фішками, як от для прикладу чудова Панорама Києва в 7скай. Але давайте повернемось до історії.

Готелі з найдавніших часів і до наших днів

Перші готелі з'явилися близько двох тисяч років тому, і, як і багато, ніж ми зараз користуємося, виникли вони в Стародавній Греції і в Стародавньому Римі.

Таверни і хоспітеуми, що з'явилися тут, були попередницями сучасних готелів. У таких місцях зупинялися купці, бродячі артисти і менестрелі, паломники. Здебільшого це були мандрівні люди.

Готелі виглядали довгий час приблизно наступним чином: двоповерхова будівля з місцем, де можна залишати коней та інших тварин. На першому поверсі найчастіше розташовувалася простора кімната, де люди могли відпочивати, спілкуватися, на другому - житлові кімнати для тих, хто зупинявся в готелі.

Готелі того часу служили своєрідним центром культурного життя, тут можна було поспілкуватися, дізнатися про події, що відбуваються, випити. У таких закладах як таверна, зародилися півнячі бої, тут грали в дартс.

В середні віки готелі найчастіше будувалися при церквах. Таким чином, служителі церкви намагалися дати притулок паломників. Але в 1530 році король заборонив розміщувати всіх мандрівних при церкві, тоді виникла потреба відродити приватні готелі. Варто відзначити, що в Англії існували такі вимоги до готелів - дружелюбність, рясна їжа, комфорт постояльців, приємна атмосфера.

Але сучасний вигляд готелю придбали зовсім не на землях Євразії, а в США. Дослідники вважають, що це сталося приблизно в середині 19 століття, тоді почали здавати не просто кімнати, а повноцінні номери з вигодами в вигляді окремого туалету.

А як це було на Русі?

Зародженням готельного бізнесу в Росії прийнято вважати 11-13 століття. Саме в цей час стали з'являтися постоялі двори, які, до речі, були особливо популярними серед гінців. Трохи пізніше, в 15 столітті, з'являються поштові станції, тут можна було зупинитися, перечекати негоду, замінити коней.

Лише в 18 столітті починається бурхливе будівництво віталень дворів, які, між іншим, будувалися за національною ознакою. У Москві вітальні двори - "аглицкий", "шведський", "грецький", "вірменський", в Нижньому Новгороді - «німецький», «голландський". Вітальні двори Росії - це не просто готелі, а й місця бурхливої ​​торгівлі, лавок, всіляких складів. Такі вітальні двори мали стіни, башти, ворота, в загальному, сильно відрізнялися від тих готелів, що ми бачимо зараз.

Бум будівництва почався в 20 столітті, до речі, до його початку налічувалося 4500 готелів, це не рахуючи таверн і інших місць відпочинку.

В СРСР поштовхом розвитку готельного бізнесу стали проведені суспільно-політичні заходи, зустрічі глав держав та інші. Але по-справжньому європейським сервіс став тільки після 1993 року, коли Росія стала прагнути до західних стандартів.

Категорії «зірковості»

Готельний бізнес розвивався стрімко, зараз діють десятки мереж готелів, які, за визнанням, можна вважати підприємствами найвищого рівня. Такі готелі як Маріотт, Хілтон, Бест Вестерн - очолюють список найбільших готелів.

Те, як готелі діляться на категорії, це ще одна дуже цікава інформації. Так, поділ за категоріями, що виникло в Британії, стало своєрідним еталоном.

Готель з однією зіркою - готель з невеликим набором послуг, найчастіше вони розташовані десь на околицях міста. Дві зірки дістаються тим готелям, які мають трохи більший розмір, і у яких є власні бари і ресторани.

Тризіркові готелі вже відповідають основним вимогам сервісу, кількість послуг розширюється, незмінним залишається те, що така готель зобов'язаний мати бар і ресторан.

Готелі чотирьох зірок вважаються готелями першого класу, тут постояльцям просто зобов'язані організувати комфорт і обслуговування екстра-класу. Такі готелі найчастіше вже мають ресторани з кухнями різних народів.

П'ятизіркові готелі - це ті, на території яких є не тільки ресторани і бари, але і спа-центри, спортивні центри. У таких готелях дуже дороге проживання, а й набір послуг значно відрізняється від тих, хто заслужив менше зірок. Залежно від готелю, гостям можуть запропонувати найрізноманітніші послуги аж до золотого туалету і особистого дворецького.

0
репостів
0
репостів