Вівторок, 20 грудня 2016 22:14

На Шепетівщині пройшли вибори у двух новостворених ОТГ

Автор
Минулої неділі, 18 грудня, відбулися перші місцеві вибори у 143 об’єднаних територіальних громадах з 22 областей України. На Хмельниччині виборці робили свій вибір у чотирьох об’єднаних територіальних громадах: Чемеровецькій селищній, Гуківській, Ленковецькій та Судилківській сільських ОТГ.
Як повідомляє прес-служба обласної ради, Ленковецьким сільським головою сільської ОТГ обрано Юрія Криворчука, члена ВО «Батьківщина», який працював до цього у Ленківцях сільським головою. На відміну від його чотирьох опонентів, Юрій Петрович отримав 38,81% підтримки виборців. Загалом у виборах взяло участь 3205 мешканців об’єднаної громади, явка становить 63,84%.

У Судилкові Шепетівського району серед чотирьох претендентів на посаду сільського голови об’єднаної громади беззаперечну підтримку (74,82%) отримала діючий Судилківський сільський голова Тетяна Котик. 35-річна Тетяна Петрівна є позапартійною. Загалом у голосуванні взяло участь 4957 виборців, явка становить 48,47%.

Після виборів новостворені громади сформують власні виконкоми і зможуть оперативно вирішувати усі місцеві питання, ефективно управляти власними ресурсами, розвивати свою територію.

Об’єднані територіальні громади отримують фінансову і організаційну підтримку від держави, мають прямі відносини з Державним бюджетом, а також повноваження та джерела надходжень до бюджетів як у міст обласного значення. Зокрема, у бюджетах громад, які об’єднались за перспективним планом формування громад області, залишається 60% податку на доходи фізичних осіб, інші податки та збори.

Таким чином, до кінця 2016 року в Україні буде 367 об’єднаних територіальних громад, створених 1735 місцевими радами. Зараз на Хмельниччині створено 26 об’єднаних територіальних громад.

Коментарі (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Зачем делить на два прицепить к Шепетовке а то все разогнать! Банякам только власть !

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением