Вівторок, 20 грудня 2016 22:14

На Шепетівщині пройшли вибори у двух новостворених ОТГ

Автор
Минулої неділі, 18 грудня, відбулися перші місцеві вибори у 143 об’єднаних територіальних громадах з 22 областей України. На Хмельниччині виборці робили свій вибір у чотирьох об’єднаних територіальних громадах: Чемеровецькій селищній, Гуківській, Ленковецькій та Судилківській сільських ОТГ.
Як повідомляє прес-служба обласної ради, Ленковецьким сільським головою сільської ОТГ обрано Юрія Криворчука, члена ВО «Батьківщина», який працював до цього у Ленківцях сільським головою. На відміну від його чотирьох опонентів, Юрій Петрович отримав 38,81% підтримки виборців. Загалом у виборах взяло участь 3205 мешканців об’єднаної громади, явка становить 63,84%.

У Судилкові Шепетівського району серед чотирьох претендентів на посаду сільського голови об’єднаної громади беззаперечну підтримку (74,82%) отримала діючий Судилківський сільський голова Тетяна Котик. 35-річна Тетяна Петрівна є позапартійною. Загалом у голосуванні взяло участь 4957 виборців, явка становить 48,47%.

Після виборів новостворені громади сформують власні виконкоми і зможуть оперативно вирішувати усі місцеві питання, ефективно управляти власними ресурсами, розвивати свою територію.

Об’єднані територіальні громади отримують фінансову і організаційну підтримку від держави, мають прямі відносини з Державним бюджетом, а також повноваження та джерела надходжень до бюджетів як у міст обласного значення. Зокрема, у бюджетах громад, які об’єднались за перспективним планом формування громад області, залишається 60% податку на доходи фізичних осіб, інші податки та збори.

Таким чином, до кінця 2016 року в Україні буде 367 об’єднаних територіальних громад, створених 1735 місцевими радами. Зараз на Хмельниччині створено 26 об’єднаних територіальних громад.
Адміністратор

Адміністратор сайту Шепетівки

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Коментарі (1)

  1. Guest

Зачем делить на два прицепить к Шепетовке а то все разогнать! Банякам только власть !

  Вложения
  Guest
Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением