Четвер, 30 травня 2013 19:42

Чемпіонат області зі спортивного туризму

Автор Варава В.М.

Там де в’ється наче змійка, неспокійна річка Смотрич, тулиться близенько до мальовничих « Подільських Товтр», на леваді поблизу села Черче Чемеровецького району з 15 по 20.05.2013 року відбувся 51-Чемпіонат області зі спортивного туризму серед учнівської молоді. Змагання проводились  з метою сприяння розвитку дитячого  туризму, оздоровлення учнівської молоді засобами спортивного туризму і виявлення кращих спортсменів для участі у Всеукраїнських змаганнях.

Програма Чемпіонату області 2013 року включала:
- Кубок області з пішохідного туризму, який складався з двох дистанцій: «Крос-похід»-III класу і «Командна смуга перешкод» - III класу.
- Кубок області з велосипедного туризму, який включає дві дистанції: «Комплексна дистанція» - III класу і «Велоралі» - II класу.
Під час підготовки до обласних змагань було проведено внутрішньо і між гурткові змагання з метою виявлення найбільш вмілих та технічно і тактично грамотних туристів. Учасниками обласного чемпіонату стали туристи двох клубів: «Меридіану» Городищенської  ЗОШ та «Горизонту» Великорешнівської ЗОШ.
Вже під час урочистого відкриття змагань нашій команді був вручений кубок зі спортивного орієнтування за  перше  місце, яке вони вибороли у квітні в с.Давидківці Хмельницького р-ну. Гарний початок, але вся боротьба попереду, ще 6 днів змагань.
«Командна смуга перешкод», яка включала в себе 10 етапів; навісна і десантна переправа, спуск і підйом по схилу, скельний підйом, в’язання ношів та транспортування потерпілого вимагала фізичного гарту, міцних нервів та жадоби до перемоги. І наші туристи з цим справились, вони в запеклій боротьбі на 20 секунд обійшли команду обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, а третє місце посіла команда м.Кам’янця-Подільського.  Важким і підступним був «Крос-похід» де команда фінішувала  4-ю. А в цілому Пастушин Андрій, Ткачук Юрій, Коробенюк Віталій, Ерзак Юрій, Янчукевич Люба, Опалінська Марина у Кубку області з пішохідного туризму посіли  3- є місце і нагороджені Кубком, медалями і грамотами пропустивши попереду команду Кам.-Подільського  та ОЦТКУМ м.Хмельницький.
Якщо в пішохідному туризмі зроблено крок назад порівнюючи з минулим роком, в велосипедному Кубку команда у складі: Коцюрмахи Олександра, Герасімчука Євгена, Горбачука Павла, Юрченка Юрія виборола перше місце і Кубок з вело туризму, а в минулому році була другою після велосипедистів  м.Волочиська.
«Велоралі», яке складалося з багатьох технічних етапів, вміло пройшли наші велосипедисти, накрутивши 20 км. І подолавши  додаткові етапи Коцюрмаха О. та Горбачук П. посіли друге місце після камянчан. Проте у «Комплексній дистанції», яка складалася з трьох видів: «Фігурне водіння велосипеду», «Тріалу», і «Велокросу» нашій команді рівних не було, вона посіла перше місце.
Чемпіонами області стали: Герасімчук Євген, Коцюрмаха Олександр, Юрченко Юрій, Горбачук Павло. Вони нагороджені Кубком, грамотами і медалями. Дана команда у складі збірної області буде готуватися до Всеукраїнських змагань, які відбудуться у липні місяці в м.Знамянка Кіровоградської області.
Звичайно, за успіхами туристів стоїть клопітка, важка і наполеглива праця тренерів і наставників: Яворського В.М.,Швеця В.В., Василишина В.І., Нижньої  В.В.
А матеріальну і фінансову допомогу при підготовці до змагань, та участі у Чемпіонаті області з спортивного туризму надало Управління освіти (начальник Дзяворук П.Ф., Кривінчук О.А.), Грицівська школа сприяння здоровю (Шампаніна П.С., Вознюк О.М.) директори Городищенської  ЗОШ, Великорешнівецької ЗОШ (Кушнір Л.А., Космина Н.А.).

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением