Розділ Події

Поліція жорстоко побила мирних мітингувальників під стінами Білогірського молокозаводу

Автор Любов Гончарук 05 жовтня 2016, 12:42
Нещодавно ЗМІ висвітлювали тему мітингів у Білогір’ї. Розповідали, що у смт Білогір’я Хмельницької області під стінами підприємства ТОВ “Білогір’я-молокопродукт” (материнською компанією є ТОВ “Гадячсир”, що на Полтавщині) проходить мирна акція. Протестувальники вимагають сплатити борги за молоко, яке постачалося на підприємство. Загальна сума заборгованості становить десятки млн гривень, оскільки молокозавод винний сільським жителям, фермерам, сільськогосподарським підприємствам та аграрному кооперативу.

Проте, 29 вересня ситуація різко загострилася. Як повідомили мітингувальники, о 7 годині ранку поліція, застосувавши незаконні методи тиску, намагалися розігнати селян.
- Я о сьомій годині ранку відпочивав у наметі, - розповідає постраждалий мітингувальник Ігор Овсянніков. - Раптово до нас у намет увірвалися невідомі у масках зі зброєю та спецзасобами. Нас били гумовими кийками, всім одягли наручники... Одному з чоловіків наступили ногою (берцем) на голову й криком наказували вставати... При цьому вони сміялися з того, що він, безпомічний, піднятися ніяк не може....

- Перед заходом у мікроавтобус я отримав удар прикладом автомата у голову, - розповів інший потерпілий Микола. - До відділку поліції я їхав, лежачи на підлозі у наручниках...

Наразі стало відомо, що один із постраждалих має закриту черепно-мозкову травму, забій м’яких тканин спини, струс головного мозку та компресійні переломи хребта. В іншого — перелом гомілки. Решта ж постраждалих мають тілесні ушкодження різного ступеню, в тому числі, й від наручників. Усі вони звернулися за допомогою у Білогірську районну лікарню.

Зі слів начальника Білогірського відділку поліції — Сергія Коржіньовського, вказівку застосувати роту поліції особливого призначення для затримання учасників мирної акції протесту отримав від начальника ГУ Національної поліції у Хмельницькій області Миколи Семенишина. Мітингувальники ж підозрюють, що цей виїзд поліції був комерційним — за проханням власника молокозаводу Руслана Бадаєва.

За словами потерпілих, у відділку поліції до них застосовували психологічне насильство, відмовили у праві отримати правову допомогу від адвоката. Мітингувальників у поліції протримали понад три години, що є порушенням. Крім того, у них були вилучені особисті речі без складеного на те протоколу. Автомобіль мітингувальників теж затримали без протоколу.

Також працівниками поліції було порушено всі положення чинного законодавства при затриманні мітингувальників. Селяни при собі мали посвідчення особи, тому затримувати їх задля встановлення особи — права не мали. В журналі обліку затриманих Білогірської поліції не були відразу записані прізвища осіб, яких доставили у відділок о 7 годині ранку. Це зроблено вже "заднім числом" - лише о 10-ій годині та внесено неправдиві відомості про їх доставлення о 8 год 30 хв.

Коли про цю ситуацію стало відомо активістам, які підтримують селян, вони відразу приїхали на місце події. При цьому, представники роти особливого призначення, які були присутні на той момент, представитися їм відмовилися.

Зі слів мітингуючих, начальник ГУ Національної поліції у Хмельницькій області Микола Семенишин напередодні вимагав у представника мітингувальників неправомірну вигоду (хабар) — на проведення ремонту в столовій Хмельницького відділку поліції та 40 ящиків паперу формату А4. Але нічого дивного у вимаганні мітингувальники не побачили, оскільки Генерал поліції є одним із головних фігурантів у справі розтрати матеріально-технічних цінностей, що призначалися на потреби АТО.

Наразі ведуться слідчі дії з приводу неправомірних дій працівників поліції. Оскаржуються до органів прокуратури, якими за даним фактом вже розпочато кримінальне провадження. Підготовані звернення до депутатів обласної та Верховної Ради з приводу неправомірних дій Миколи Семенишина.

У головному ж Управлінні Нацполіції коментують стримано.

- Затримали десятьох людей, які при собі на той момент не мали документів і не могли засвідчити свою особу, - коментувала телефоном Інна Глега, речниця ГУ НП у Хмельницькій області. - Закон України передбачає затримання поліцейськими людей для встановлення особи. Якщо у ході цього затримання в чомусь було перевищено повноваження, чи люди, яких затримали, чимось незадоволені, вони можуть оскаржити дії поліцейських у встановленому Законом Порядку.

Обмануті селяни звертаються з приводу боргів ТОВ “Білогір’я молокопродукт” в різні органи з проханням про допомогу, оскільки через несплату коштів за поставлене молоко їх сім’ї не мають змоги повноцінно харчуватися, одягнутися та зібрати дітей до школи.

­ Ми знаємо, що молокопродукція з цього холдингу “Гадячсир”, власниками якого є колишні регіонали Балюк та Бадаєв, до 2015 року поставлялась у країну-агресор — Росію, - розповіли мітингувальники. - Зараз продукція, виготовлена з нашого молока через Білорусь постачається Балюком та Бадоєвим до Росії, а ми...голодуємо...

Відео

0
репостів
0
репостів