З кожним днем шириться фронт напрацю-вань з благоустрою та санітарного очищення міста. Весняне прибирання становить значний обсяг робіт для комунальних служб — від ліквідації стихійних сміттєзвалищ, до висадження клумб, дерев та декоративних кущів. Ми вже писали про «су-ботники», на яких чиновники та працівники закладів, організацій міста прибирали належні їм території рідної Шепетівки, тепер - слово комунальникам.

Прогулюючись вулицями, ми маємо змогу постійно спостерігати за сумлінною працею робітників Шепеті-вського ремонтно-експлуатаційного підприємства, санітарному очищенню узбіч яких, підлягають центральні вулиці — К. Маркса, Островського, В. Котика, Українська, Старокостянтинів-ське шосе, Залізнична та Судилківська, а також території деох місцевих скверів — імені В. Котика та 400-річчя Шепетівки — їх «народні» назви. Сміття, що комунальники збирають з територій та узбіч вулиць, вивозиться на полігон твердих побутових відходів.

Нині, однією з найбільших екологічних проблем є стихійні сміттєзвалища. Проте, міські комунальні
служби аж ніяк не програють битву з ними.

— Двірниками ШРЕП навесні ліквідовано п’ять таких сміттєзвалищ, — розповідає Юрій Шайнога, директор
КП «Шепетівське ремонтно-експлуатаційне підприємство». — Це стихійні смітники по вулицях Судилківській (під шляхопроводом), Пролетарській (недалеко від «5-го містечка»), В. Котика (біля поліклініки), Уляни Громової та Котовського (біля костелу — обабіч мосту).

Та все ж санітарна очистка міста на цьому не завершується. Працівниками ШРЕП проводяться й інші роботи. Зокрема, до Великодня працівники ремонтно-експлуатаційного підприємства встигли побілити бордюри та провести вапнуван-
ня дерев по вулицях К Маркса, Островського, В. Котика, Судилківській та Старо-костянтинівське шосе.

— Також, наші працівники зараз активно перекопують клумби, — продовжує розмову головний інженер КП «ШРЕП» Віктор Янечевський. — В подальших планах роботи підприємства — висадка квітів.

До речі, як розповідає директор ШРЕП Юрій Шайнога, на території скверу 400-річчя Шепетівки пла-
нується розбити ще дві клумби для висадки квітів.

— За благоустроєм, чистотою та красою міста постійно спостерігають дві бригади двірників, що сумлінно та якісно виконують свою роботу, — говорить Віктор Станіславович. — За кожною такою
бригадою закріплений машиніст, який вивозить трактором сміття та відходи, і вантажники.

Щороку до зобов’язань КП «Шепетівське ремонтно-експлуатаційне підприємство» входить і підготовка місцевого кладовища до «поминальної неділі».

— За сприяння міського голови Сергія Антонюка, була вирішена проблема з постачанням піску на кладовище, — додає очільник, — Отож пісок розпочали доставляти уже з 10 квітня.
Напередодні, працівниками підприємства була завезена і вода в баки на кладовищі. Варто додати, що зараз також проводиться робота з огородження території цвинтаря.

Алла Мазанюк.

 

Часто ми живемо, і навіть не підозрюємо, яку шкоду наносимо собі та природі, спалюючи листя та сміття, змушуючи тим самим себе та оточуючих дихати продуктами горіння.

Спалення опалого листя призводить до забруднення повітря, проблем зі здоров’ям та небезпеки виникнення пожеж. Відкрите спалювання листя вивільнює у навколишнє середовище маленькі часточки твердих згорілих речовин та вуглеводні, в яких містяться отруйні, подразнюючі речовини та
канцерогенні компоненти. Дим від спаленого листя містить окис вуглецю. Але найголовнішим є те, що цими шкідливими речовинами дихаємо ми з вами! Необхідно знати що:

- не можна спалювати сміття, меблі, будівельні матеріали, такі, як штучно оброблена деревина або ДВП. Пам’ятайте, що заборонено спалювати такі предмети, як картон, пластмасові пляшки та пластикові пакети, гуму та продукти з неї. Натомість, здавайте ці матеріали у пункти
вторинної переробки сировини;

- забруднення повітря зменшується шляхом збільшення величини труби каміну та спалюванням чистого, сухого, необробленого та непофарбованого дерева;

- використовуйте метод компостування.

Заходи, щодо зменшення шкідливих наслідків при спалюванні сміття:

- спалюйте листя, траву лише під наглядом. Використовуйте металічні нефарбовані ящики, бочки для спалювання чи голу поверхню землі;
- не використовуйте бензин або інші рідини для розпалювання вогню. Сухе листя дуже легкозаймисте, а використання рідин для розведення багаття може приз-вестидо виникнення безконтрольного вогню;

- не допускайте дітей до вогнищ;

- підведіть ємності з водою або шланг до місця спалювання сміття, для швидкого гасіння у разі виникнення в тому потреби.

М.Ю. Кикоть, завідуючий сектору з питань НС та ЦЗН.

В Україні вже збудована і на повну потужність працює телемережа цифрового наземного ефірного мовлення. Це означає, що тепер, через звичайну антену можна дивитися безкоштовно понад 20 (незабаром 32) українських телеканалів у високій цифровій якості зображення та звуку. Для приймання цього сигналу необхідно між антеною та телевізором підключити спеціальний пристрій — телетюнер.

Враховуючи важливу соціальну складову процесу переходу на цифрове ефірне мовленння, Урядом прийнято постанову «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення».

Зазначеним рішенням Кабінету Міністрів України визначено категорії громадян, які безкоштовно можуть отримати зазначені засоби (телетюнери). Це усі інваліди першої та другої груп (у тому числі інваліди війни цих груп), інваліди війни третьої групи, особи, які виховують
дитину-інваліда, за умови, що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному утриманні, особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», особи, на яких поширюється право на отримання субсидії-для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років.

Для безкоштовного одержання телетюнеру громадяни, які відносяться до вказаних категорій, повинні до 1 липня 2012 року звернутися до місцевих управлінь праці та соціального захисту населення із відповідною заявою.

Зразки заяв та вся необхідна інформація з питань одержання, підключення та користування телетюнером оприлюднюються на стендах у місцевих органах праці та соціального захисту, на офіційних веб-сайтах Держкомтелерадіо, Мінсоцполітики, місцевих органів влади, громадських організаціях захисту прав інвалідів тощо.
До заяви необхідно додати: копію паспорта і ідентифікафійного коду (оригінал паспорта мати при собі), копію довідки МСЕК про встановлення інвалідності, копію посвідчення інваліда війни, копію медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років і копію свідоцтва про народження дитини (оригінал мати при собі).

Доставка телетюнерів громадянам здійснюватиметься поштою.

Безкоштовне надання телетюнерів зазначеним категоріям громадян буде відбуватися за правилом: один телетюнер — на одне житлове приміщення (будинок) за місцем реєстрації.

Здати заповнену заяву можна на першому поверсі міськвиконкому (каб.№ 114). Додаткова інформація за телефоном.: 5-80-28 та в інформаційному центрі міського управління праці.

 

Світлана Шамрелюк, головний спеціаліст відділу грошових витрат і компенсацій міського управління праці та соціального захисту населення.

Сторінка 1 із 20