Четвер, 11 квітня 2013 22:07

«Викручують» історію за Іудині срібляники

Автор Іван Паяльник

Автор часопису «Свобода. Шепетівка», що 1 — 7 квітня потрапив до моєї поштової скриньки, пояснює, чому деякі депутати міськради не бажають відзначати день Крут. «Шепетівка» друкує статистику про безробітних, а «Шепетівський вісник» ділиться враженнями від м’ясокомбінату.

Про чергове погіршення ситуації з зайнятістю в місті Шепетівці пише газета міськради: «Число заявлених підприємствами вільних робочих місць та вакантних посад на 01.01.13 р. становило 4 проти 32 на цю дату в попередньому році. Навантаження на одне вільне робоче місце – 275 осіб» (Б. авт. Соціально-економічне становище м. Шепетівки за 2012 р., «Шепетівка», 4 квітня 2013 р.). Для порівняння, станом на 01.10.2012 р. навантаження на одну вільну вакансію з числа заявлених підприємствами міста Шепетівки складало 155 осіб (див. огляд газет за 24-30 грудня 2012 р.).

Нарешті газетярі нашого міста звернули увагу на Шепетівський м’ясокомбінат (Є. Євгеньєва. Економічний «олімп», «Шепетівський вісник», 4 квітня 2013 р., с. 7). Фактично це одне з небагатьох місцевих підприємств, де і тепер трудяться не одиниці чи десятки, а сотні людей. Завод досі працює, бо вистояв у «епоху первісного нагромадження капіталу» 90-х. У ті роки десятки підприємств по Україні захоплювали бикуваті «нувориші» – друзі тих, хто дурив «лохів» у наперстки на базарах або скуповував ваучери за безцінь. Нині м’ясокомбінат виробляє більше 120 найменувань продукції, з яких понад 80 – ковбаси. Загалом, стаття про м’ясокомбінат написана в дуже компліментарному дусі. Тому відділити правду від брехні пересічному читачеві складно. Ось, наприклад, один з респондентів Є. Євгеньєвої стверджує так: «Підприємство закупляє сировину тільки від українських виробників». Тут широкий простір для тлумачень, бо «виробником» себе в Україні часто «величають» і підозрілі ділки, які свого м’яса виробляють 10%, а імпортують 90%. Судіть самі: торік в Україну з-за кордону була ввезена майже кожна третя свиня (причому ввозилися переважно не туші, а готові до переробки шматки посередньої якості) (Б. авт. Заборона імпорту свинини з Бразилії не вплинула на українські ціни, Finance.ua, 8 квітня 2013 р.). Ось інші дані: за 11 місяців минулого року імпорт в Україну свинини та курятини зріс майже в три рази (Б. авт. В украинской колбасе все больше импортного мяса, Finance.ua, 19 січня 2013 р.). Що цікаво, при цьому зростає експорт українськими виробниками м’яса своєї продукції, як «високоякісної», за кордон, насамперед у Росію.

Коли опалювальний сезон уже наближається до завершення, директор ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» А. Пращур спромігся визнати, що підприємству буде проблематично закуповувати природний газ на майбутнє. За його версією, головна причина проблеми – «вкрай низький стан розрахунків споживачів послуг з централізованого теплопостачання…». Так, лише населення міста заборгувало понад 7 мільйонів. (А. Пращур. Проблема заборгованості споживачів міста за отримані послуги, «Шепетівка», 4 квітня). Звісно, в статті очільника ТОВ немає жодного слова про те, що зумовлює таку низьку платіжну дисципліну (тарифи, які незрозуміло як нараховуються, «галопуюче» безробіття). А ще в матеріалі відсутня інформація про перевірку законності нарахування ТОВ плати за опалення місць загального користування споживачами багатоквартирних будинків, які встановили індивідуальну (автономну) систему опалення. Нагадаємо, в даній справі шепетівчани Богдан Одуд, Михайло Полодюк, Петро Холява, Юрій Вахоцький та Станіслав Кушик ще в лютому звернулися до Антимонопольного комітету України (Б. авт. Дістав кожного, або як діє реформа Сергія Антонюка, газ. «Свобода. Шепетівка», лютий 2013 р.).

Нарешті зрозумів, чому деякі депутати міськради (в тому числі директори шкіл!) на початку 2013-го проголосували проти спеціального відзначення дня бою під Крутами в найближчі роки, а також зі скепсисом ставляться до Голодомору 1932–1933 років. Цікаву версію відповіді на це питання оприлюднює дописувач газети «Свобода. Шепетівка» М.М. Гучев: «…А щоб всі ваші діяння узаконити рішеннями міської ради, ви з міського обрізаного бюджету берете гроші на доплату холуям-депутатам, що працюють на державних і комунальних підприємствах, в організаціях і установах в розмірі 50% їх посадового окладу» («Свобода. Шепетівка», лютий 2013 р., с. 4). Невже справді «руководітєлі»-провінціали продають повагу до рідної історії за кілька сотень гривень доплат?

Про культуру. Газета «День за днем» друкує репортаж з фестивалю «Ранкова зірка», що проводився в актовій залі музею Миколи Островського 28 березня. Судячи зі змісту публікації, фактично цей захід перетворився на банальщину, «відбувалово» і потрібний для того, щоб організатори (Шепетівський РБК) як годиться відзвітували «в область». Доказ цього – спостереження автора репортажу за поведінкою учасниць фестивалю після його закінчення: «…На вул.. Карла Маркса неподалік пам’ятника Миколі Островському чоловік середнього зросту в хутряній шапці та чорній куртці біля сріблястого «Ланоса» чекає на знайомих учасниць фестивалю. Коли жінки підходять, каже їм: «Ну що, виступили? Отож. Дарма ви казали, що в нашому селі немає кому співати». Нині не зрозуміло, які перспективи як у цього фестивалю, так і в системи сільських закладів культури загалом. Адже нещодавно Мінфін запропонував готувати плани щодо «об’єднання навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури та спорту» (М. Шевчук. Закладам культури хочуть урізати фінансування (+ документ), «Наголос», 2 квітня 2013 р.). Якщо клуби та будинки культури «оптимізують», то селянам і заспівати пісню буде ніде. До речі, сільські дітлахи з багатьох регіонів України ще з минулого року не можуть нарівні з їхніми міськими однолітками навчатися в міських закладах естетичного виховання. Юних художників з сіл, наприклад, подекуди просто перестали набирати у класи. Держава на сільських дітях таким чином економить кошти. А що ж ви хочете? В країні – «покращення».

Коментарі (37)

This comment was minimized by the moderator on the site

І все-таки трішки грубувато працюєте. Я розумію - для Шепетівки піде й так, але у серйознішому виданні уже б не "прокотило". Занадто очевидні ваші політичні вподобання, хоча ви і намагаєтесь їх приховати за нібито нейтральним стилем викладу. Я не...

І все-таки трішки грубувато працюєте. Я розумію - для Шепетівки піде й так, але у серйознішому виданні уже б не "прокотило". Занадто очевидні ваші політичні вподобання, хоча ви і намагаєтесь їх приховати за нібито нейтральним стилем викладу. Я не кажу що вони неправильні - мені особисто глибоко симпатичні як колишні зеки-праффффесора, так і колишні парторги-комсомольці, які починали з вирізки заводів, а закінчили у вишиванці і з тризубом ледь не лобі проставленим - але хотілося, щоб ви писали більш "заувальовано", по-київськи (в ідеалі - по-московськи, але то уже ціла наука). За огляд - дякую, бо газет наших не читаю, а у вас одну статтю прочитав, і вже знаєш усі новини. :-)

Детальніше
This comment was minimized by the moderator on the site

А мені навпаки подобається стиль викладу. Навіщо ці безуспішні замахи на вєздєсущу об'єктивність? Ліпше вже суб'єктивна авторська думка. :roll:

This comment was minimized by the moderator on the site

[quote name="Нікс"]А мені навпаки подобається стиль викладу. Навіщо ці безуспішні замахи на вєздєсущу об'єктивність? Ліпше вже суб'єктивна авторська думка. :roll:[/quote]<br />Об'єктивність якщо десь і існує - то тільки не у ЗМІ. :lol:...

[quote name="Нікс"]А мені навпаки подобається стиль викладу. Навіщо ці безуспішні замахи на вєздєсущу об'єктивність? Ліпше вже суб'єктивна авторська думка. :roll:[/quote]<br />Об'єктивність якщо десь і існує - то тільки не у ЗМІ. :lol: Авторська думка і має бути, тільки треба її мякше підносити. А то дуже вже "в лоб" виходить. Якби це стаття про обставини у Шепетівці, чи стан доріг - то тут уже можно було б свої політичні вподобання виразити у всій красі. Але це огляд преси. Тут такі речі непідхожі.<br />PS. Згідно української традиції треба писати "Юда", а не "Іуда" (це з російської калька), і "срібнякИ", а не "сріблЯники" ;-)

Детальніше
This comment was minimized by the moderator on the site

lamer85, Ви помиляєтеся. В Україні ще не вся преса скурвилася. Почитайте "Коментарі", "Експрес", "Сільські вісті", "Поділля", журнали "Корреспондент", "Країна", "Український тиждень".

This comment was minimized by the moderator on the site

А от шепетівські газети - це або бізнес-проекти, або живуть на бюджетні та передвиборчі дотації. Там обєктивності - 10%.

This comment was minimized by the moderator on the site

І ще одне, Ламере.<br />Вам відомо, що це таке - авторська журналістика? Це коли автор пише те, що думає він, а не думають за нього.

This comment was minimized by the moderator on the site

[quote name="Спостерігач"]І ще одне, Ламере.<br />Вам відомо, що це таке - авторська журналістика? Це коли автор пише те, що думає він, а не думають за нього.[/quote]<br />А вам відомо, що не обовязково кожне речення писати окремим постом?...

[quote name="Спостерігач"]І ще одне, Ламере.<br />Вам відомо, що це таке - авторська журналістика? Це коли автор пише те, що думає він, а не думають за нього.[/quote]<br />А вам відомо, що не обовязково кожне речення писати окремим постом? :-) <br />Повторюсь ще раз - в огляді преси, це як у прогнозі погоди - не може бути "атороської думки". Або ж інакше треба назвати це якось інакше. Наприклад "Газети Шепетівки з погляду право-націоналістичних сил", чи щось типу того. І мені абсолютно байдуже хто там, як ви написали, "скурвився" ops: , а хто ні. Кожен хоче їсти хліб з маслом і засуджувати їх за це у мене немає жодного права.<br />PS. "Кореспондент", доречі, одна з найпродажніших агенцій. Купують статті у порталів типу elhow.

Детальніше
This comment was minimized by the moderator on the site

Для lamer85<br /><br />А що в цьому дописі, на вашу думку, свідчить про "право-націоналістичний" ухил?

This comment was minimized by the moderator on the site

Ламер:<br />...Кожен хоче їсти хліб з маслом і засуджувати їх за це у мене немає жодного права<br /><br />Якщо йти за Вашою логікою, то брехати, порушувати правопорядок, наживатися на комусь теж можливо, бо головне - задоволення бажання "їсти...

Ламер:<br />...Кожен хоче їсти хліб з маслом і засуджувати їх за це у мене немає жодного права<br /><br />Якщо йти за Вашою логікою, то брехати, порушувати правопорядок, наживатися на комусь теж можливо, бо головне - задоволення бажання "їсти хліб з маслом"?

Детальніше
This comment was minimized by the moderator on the site

[quote name="Спостерігач"]Ламер:<br />...Кожен хоче їсти хліб з маслом і засуджувати їх за це у мене немає жодного права<br /><br />Якщо йти за Вашою логікою, то брехати, порушувати правопорядок, наживатися на комусь теж можливо, бо головне -...

[quote name="Спостерігач"]Ламер:<br />...Кожен хоче їсти хліб з маслом і засуджувати їх за це у мене немає жодного права<br /><br />Якщо йти за Вашою логікою, то брехати, порушувати правопорядок, наживатися на комусь теж можливо, бо головне - задоволення бажання "їсти хліб з маслом"?[/quote]<br />Я не писав що це правильно робити. Але судити людей - не моя парафія. ;-) Тим більше, що ви підмінюєте поняття. Написати статтю, і порушити закон - це зовсім різні речі.

Детальніше
This comment was minimized by the moderator on the site

[quote name="Спостерігач"]Для lamer85<br /><br />А що в цьому дописі, на вашу думку, свідчить про "право-націоналістичний" ухил?[/quote]<br /> :lol: <br />Є певні теги - "крути", "голодомор", "пакращення", ну і т.д. У всіх "банальщина" і...

[quote name="Спостерігач"]Для lamer85<br /><br />А що в цьому дописі, на вашу думку, свідчить про "право-націоналістичний" ухил?[/quote]<br /> :lol: <br />Є певні теги - "крути", "голодомор", "пакращення", ну і т.д. У всіх "банальщина" і "замовчування" і тільки у однієї газети "Свобода" є "цікава думка". Все доволі очевидно.

Детальніше
This comment was minimized by the moderator on the site

Ламер пише:<br />...ви підмінюєте поняття. Написати статтю, і порушити закон - це зовсім різні речі.<br /><br />Якщо під законом розуміється "норма моралі", а не "нормативний акт", то кожен, хто пише брехливу статтю, порушує. <br />До речі,...

Ламер пише:<br />...ви підмінюєте поняття. Написати статтю, і порушити закон - це зовсім різні речі.<br /><br />Якщо під законом розуміється "норма моралі", а не "нормативний акт", то кожен, хто пише брехливу статтю, порушує. <br />До речі, якщо для вас бій під Крутами чи Голодомор 1932-33 рр - ознака "право-націоналістичного ухилу", то щиро Вам співчуваю. Вочевидь Ви або не українець, або Вам начхати на власну історію. А мені ці теми болять і близькі до душі. Бо це трагічні, спеціально замовчувані раніше теми. Правда, яка стала в очах багатьох "брехнею", бо так захотіли якісь партійні бонзи в 20-х - 30-х рр.<br />Щодо посилання на газ. "Свобода". Прошу почитати попередні ці огляди, за грудень<br />2012 - березень 2013 рр і знайти хоча б одну ІНШУ згадку про газ. "Свобода". Чому Ви вважаєте, що на газ. "День за днем" чи "Шепетівка" треба посилатися постійно, а на "Свобода. Шепетівка" - ні? Вона ж теж газета, і в Шепетівці поширюється...

Детальніше
This comment was minimized by the moderator on the site

...От лише не мішало б тій газ. "Свобода. Шепетівка" вказувати редакційні дані, а то якась "анонімка" виходить...

This comment was minimized by the moderator on the site

[quote name="Спостерігач"] <br />До речі, якщо для вас бій під Крутами чи Голодомор 1932-33 рр - ознака "право-націоналістичного ухилу", то щиро Вам співчуваю. Вочевидь Ви або не українець, або Вам начхати на власну історію. А мені ці теми болять...

[quote name="Спостерігач"] <br />До речі, якщо для вас бій під Крутами чи Голодомор 1932-33 рр - ознака "право-націоналістичного ухилу", то щиро Вам співчуваю. Вочевидь Ви або не українець, або Вам начхати на власну історію. А мені ці теми болять і близькі до душі. Бо це трагічні, спеціально замовчувані раніше теми. <br />Щодо посилання на газ. "Свобода". Прошу почитати попередні ці огляди, за грудень<br />2012 - березень 2013 рр і знайти хоча б одну ІНШУ згадку про газ. "Свобода". Чому Ви вважаєте, що на газ. "День за днем" чи "Шепетівка" треба посилатися постійно, а на "Свобода. Шепетівка" - ні? Вона ж теж газета, і в Шепетівці поширюється...[/quote]<br />Я бачу у вас є бажання посперечатися. Та дарма. Газету "День за днем" я, як і більшість шепетівчан, ціную набагато більше ніж усі "Свободи" разом узяті, просто тому, що там купа оголошень. ВСЕ. Після прочитання оголошень вона відразу летить у смітник. І це ледь не єдина газета яка має відношення до РЕАЛЬНОГО життя людей. Вони шукають роботу, купують, продають і т.д. Знаю, що після цього мене проклянуть, але більшість з того що пишеться у газетах політичних партій, цікаво лише самим політичним партіям. Це ВИГАДАНЕ життя. Там, у тому вигаданому житті, існує проблема "голодомору","крут" і подібних історичних священних корів. Там же поміщається і "європейський вибір", включно з "національним питанням". В житті ж людей ці речі не мають абсолютно ніякого значення, і потрібні лиш для маніпулювання суспільною свідомістю. І мені дуже шкода тих, хто так легко "ковтає" цю наживку, і готовий ненавидіти свого ближнього лиш тому, що той, скажімо, розмовляє іншою мовою, чи вважає, що під час голоду 30-х років крім українців умирали люди і інших національностей. <br />А про "замовчування" - ну так і зараз замовчуються. Про голод згадують лише перед виборами і коли потрібно підняти "на ура" український комплекс меншовартості і великомучеництва. І робиться це з певними, конкретними цілями.

Детальніше
This comment was minimized by the moderator on the site

Ламер пише:<br />...більшість з того що пишеться у газетах політичних партій, цікаво лише самим політичним партіям...<br /><br />Цю Вашу думку я поділяю, вона дуже слушна, справедлива. <br /><br />...Там, у тому вигаданому житті,...

Ламер пише:<br />...більшість з того що пишеться у газетах політичних партій, цікаво лише самим політичним партіям...<br /><br />Цю Вашу думку я поділяю, вона дуже слушна, справедлива. <br /><br />...Там, у тому вигаданому житті, існує проблема "голодомору","крут"...<br /><br />Тут Ви абсолютно не праві. Мабуть, не маєте охоти до вивчення історії. Я розумію, цю охоту у Вас могли відбити ці грьобані та брудні політикани, що по пятницях у Шустера клоунаду влаштовують. Повірте, я знаю багатьох людей, які присвятили історії своє життя. Вони теж сміються з політиків, які за Ющенка пропагували УПА, а за Януковича пропадують Велику вітчизняну. Серйозні науковці давно розуміють, що їх підставляють політики. Проте Голодомор - таке само явище української історії, як єврейський Голокост. Далеко йти не треба. Почитайте газ. "Правда" за 1933 р. і переконайтеся, в якому тоні Москва писала про українські села, які не виконали плани хлібозаготівель. А ще були "чорні дошки", які ставили на в"їздах до таких сіл і багато чого іншого. Вже видано повно історичних документів на цю тему. Те ж саме і Крути - героїчна сторінка української історії, невиправдано забута. Є такий історик, працівник Інституту історії НАНУ Ярослав Файзулін. Почитайте його статті про Крути і "чорні дошки" в журналі "Країна".

Детальніше
This comment was minimized by the moderator on the site

...Газету "День за днем" я, як і більшість шепетівчан, ціную набагато більше ніж усі "Свободи" разом узяті, просто тому, що там купа оголошень...<br /><br />Дарма так радикально. І "День за днем", і "Шепетівський вісник" останнім...

...Газету "День за днем" я, як і більшість шепетівчан, ціную набагато більше ніж усі "Свободи" разом узяті, просто тому, що там купа оголошень...<br /><br />Дарма так радикально. І "День за днем", і "Шепетівський вісник" останнім часом покращуються, хоча черепашачими кроками. От Ви читали статтю в "Ш. віснику" про новий платіж ТОВ "Шепетівка Енергоінвест"? Хіба там є брехня? Перекручення? Та ні, все правда. У "День за днем" теж інколи буває що почитати, проте там багато самоцензури. Торік про ситуацію з суботнім ринком лише "День за днем" об"єктивно, на мою думку, написала.

Детальніше
This comment was minimized by the moderator on the site

...РЕАЛЬНОГО життя людей. Вони шукають роботу, купують, продають <br /><br />Дивно. Реальне життя - це не лише купувати і продавати. Але й ходити в театр, кіно, подорожувати, читати книжки, розвивати себе.

This comment was minimized by the moderator on the site

Написати лише пару правдивих статей в місяць не достатньо щоб відновити свою репутацію в очах читачів. Наші газети себе дискредитували на багато років вперед, ніколи не купує наших газет і навряд чи стану.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ну а чому саме Голодомор? А може Переяславська рада? Чи хрещення Русі? Може це події більш важливі? Чи можливо вони всі разом взяті так само відносяться до сучасного життя як загибель мамонтів? Я свого часу вивчав ВСІ згадані питання, та так і не...

Ну а чому саме Голодомор? А може Переяславська рада? Чи хрещення Русі? Може це події більш важливі? Чи можливо вони всі разом взяті так само відносяться до сучасного життя як загибель мамонтів? Я свого часу вивчав ВСІ згадані питання, та так і не зрозумів - як це вирішує проблему корупції чи поганих доріг? Чи підвищує якість медицини? Чи, можливо, Голодмор з Крутами вкупі створює робочі місця? Це все можна знати, історія річ доволі цікава. Але її на хліб не намажеш. <br />Тим більше, що історія, як наука, уже століттями використовується в політичних цілях. Наприклад, спробуйте дослідити підручники з історії всіх тих країн, на які ми рівняємося - дуже здивуєтесь. У фрацузьких підручниках пишеться, що 2-гу світову війну виграло паризьске підпілля, у американських - що англійці ніяк не могли виграти у Гітлера і Сталіна, аж поки не прилетіли американські бомбардувальники, і не навели порядок. Вони теж кричать, що треба знати історію. Тільки СВОЮ історію. Патріотизм у цих країнах набагато перевищує наш, і все завдяки такій "правильній" історії, якою їх годують з дитинства. Це саме, врешті буде і у нас. Весь світ буде "тупо ржати" над нашими "подвигами", як ми зараз потішаємось над "тупими американцями", але зате буде СВОЯ історія. :sigh:

Детальніше
This comment was minimized by the moderator on the site

Для Filini <br /><br />Гірко це визнавати, але ви праві. Репутація легко втрачається, але вкрай ВАЖКО відновлюється. Тільки от я не розумію. Коли саме ці газети, на Вашу думку, втратили свою репутацію і чому?

Коментарі відсутні
Завантажити ще

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением