Московський патріархат в місті

Більше
13 січ. 2018 11:36 #116381 від Іван
Іван створено тему: Московський патріархат в місті

УПЦ (Московського патріархату) є наслідком нашої колоніальної залежності від Росії. На початках існування Української держави була можливість створити в Україні незалежну православну церкву. Тим паче, що це підтримували і тодішній київський митрополит Філарет (Денисенко), і президент України Леонід Кравчук. Але вони не змогли протистояти тиску російських церковних та й урядових кіл, а також численній російській агентурі в Україні. У результаті ми отримали УПЦ (МП) і незалежну від Росії УПЦ КП. При цьому часто на місцях колишня комуністична номенклатура, в руках якої опинилася влада, переважно підтримувала УПЦ (Московського патріархату). Це, а також підтримка з боку Росії, в тому числі й фінансова, дозволила цій конфесії значно розбудувати свою структуру. Доходило навіть до силового захоплення храмів та монастирів. Наприклад, колишній настоятель Почаївської лаври Яків (Панчук) підтримав митрополита Філарета й УПЦ КП. Але прислані з Росії «монахи» вигнали його й захопили монастир.
В нашому місті теж діють дві церкви московського патріархату , при пошуку на картах гугл , вони видають ось такий результат:
Свято-Михайлівський кафедральний собор УПЦ МП та Церква святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Не знаю з приводу другої . Ос така от справа , війна йде , а мп править й далі.
Долучення:
Більше
17 січ. 2018 13:15 #116407 від Graal
Graal відповів в темі: Московський патріархат в місті
«В СИЛУ ПОНИМАНИЯ ПРОИСХОДЯЩИХ СОБЫТИЙ МЫ РАБОТАЕМ НА СЕБЯ, А В СИЛУ НЕПОНИМАНИЯ – НА ТОГО, КТО ЗНАЕТ И ПОНИМАЕТ БОЛЬШЕ…»

Певно комусь замало, що Україна у війні, економіка зовсім не процвітає, треба ще посіяти розбрат і війну в кожній громаді на релігійній тематиці. Прикро, що інші (усвідомлено чи ні) сприяють цьому, поширюючи неповну і однобоку інформацію.

В темі висвітлена одна точка зору. Навіть не точка зору, а чіткий посил: всі мають бути проти «московських» попів, бо це погано. А аргументи???

Які там аргументи. Народу зовсім не треба знати історії: в який момент попи більшості церков зі столітньою історією (прихожанами яких все життя були наші бабусі – дідусі), стали московські і хто насправді швидко «переобулся».

«ХТО НЕ ЗНАЄ ІСТОРІЇ, - ТОЙ НЕ МАЄ МАЙБУТНЬОГО».
І комусь дуже потрібно, щоб народ був темний і тупий, бо так легше управляти.
Більше
17 січ. 2018 13:18 #116408 від Graal
Graal відповів в темі: Московський патріархат в місті
Для об`єктивності розуміння ситуації прочитаємо ну хоча б біографію Михайла Денисенка (нині Філарета), ну хоча б вікіпедію:
ru.wikipedia.org/wiki/Филарет_(Денисенко)

дуже цікаво з 1990 року кілька цитат:
«В мае 1990 года на встрече с духовенством Тернопольской епархии Филарет порицал участников автокефального раскола, говоря, что раскольники действуют по прямой указке националистических организаций, обосновавшихся за границей»
«Имея давние и тесные связи с руководством СССР и КГБ, Филарет рассчитывал, что именно он возглавит Русскую православную церковь[7]. По словам митрополита Никодима, «он пошёл накануне выборов к Лукьянову А. И. и говорит, что есть договорённость с ЦК, что именно он будет Патриархом. На что Лукьянов ответил: „Михаил Антонович, теперь мы вам не можем помочь: как решит Собор, так и будет“». В результате тайного голосования 7 июня членами Поместного собора Филарет получил 66 голосов, тогда как за митрополита Алексия было отдано 139 голосов, за Владимира — 107.
Не став Патриархом Московским, Филарет поспешил утвердиться в Киеве.»

Українська вікіпедія скромніша, але вдумайтесь в зміст:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Філарет_(Патріарх_Київський)
«Був одним із кандидатів на нового патріарха, але вибори програв. Ініціював створення Української православної церкви в складі Московського патріархату (УПЦ (МП)) став її першим митрополитом. 1992 року створив незалежну від Москви Українську православну церкву Київського патріархату,»

ИТОГО:
Віками була собі Українська православна церква (неподільна). Філарет створив УПЦ (МП) і сам же створив УПЦ (КП), а тепер стравлюють прихожан, а люди ведуться, тому що не знають історії…. Прикро….
Більше
17 січ. 2018 13:44 #116410 від Graal
Graal відповів в темі: Московський патріархат в місті
Так і маємо: з одного боку «московські» попи, а з другого - агент КГБ,…ще один (агент Лоліта поза конкуренцією). А може це агенти написали про агента?

«Куда мир катится? Кругом одни агенты.
Так и до психических растройств за стопарем водки недалеко»…

А якщо серйозно, то віра – це дуже особисте і глибинне, кожен має право вірити в те, що хоче і ходити в ту церкву, яку душа бажає. Мудра православна людина, проаналізувавши інформацію, зробить висновки про справжніх захоплювачів храмів, про користь для аури богослужіння на старослов`янській мові, про канонічні і неканонічні церкви, про сходження благодатного вогню тощо.

P.S. З філософської точки зору у людства є два шляхи: конструктивний (созидать) чи деструктивний (разрушать). Кожен має зробити власний вибір, заробляючи «плюси» чи «мінуси» до своєї карми…
Ці користувачі подякували: Anykey
Час відкриття сторінки: 0.343 секунд