АКВАРІУМ

  • mikkei
  • mikkei аватар
  • Молодший учасник
  • Молодший учасник
Більше
18 лют. 2012 17:44 #75587 від mikkei
Відповідь від mikkei у темі Re: АКВАРІУМ
Demchuk, Сам акваріум це десь 30-40% з усіх грошей які знадобляться для його утримування.
Чим більший акваріум тим більше він стоїть (це зрозуміло усім), але не досить назбирати гривень на великий акваріум.
В комлекті до акваріуму необхідно:
- тумба, підставка, стіл.(бажано зроблений на замовлення, або підсилений вже існуючий). Актуально для великий об'імів.Якщо акваріум до 100л то можна обійтися тим що є. В мене, наприклад, стоїть в стінці. Ніша в якій він стоїть підперта знизу посередині. Так щоб дошка на яку припадає чимала вага не прогнулася. Тому що, якщо це трапиться може лопнути дно акваріуму. До чого це призведе маєте робити висновкі самі.
- Кришка. Має відповідати кільком умовам (зручністю доступу для ослуговування акваріуму, забезпечення достатнього освітлення яке в ній встановлене.) Як правило в продажі акваріум вже з кришкою, але вона здебільшого не відповідає ні одній з умов. Як для новачка цим можна знехтувати та користуватися купленою.Ціна питання 100-150% вартості акваріуму. Коли я купував свій столітровий акваріум (це було десь 6-7 років назад) він стояв 150грн. А кришка до нього - 200грн. Зараз пропорція збереглась. Чув розмову у ЦУМі що акваріум на 110л. без кришки буде десь 450грн. а на прилавку такий з кришкою з цінником більше тисячі. (Наступний акваріум буду купувати без кришки.Кришку зроблю сам таку як треба по всім параметрам.). Маю зауважити що освітлення потребує заміни в середньому раз в рік.(світлопередача у ламп знижується) А лампи теж мають свою ціну. І чим більший акваріум тим дорожчі лампи треба буде міняти.
- Фільтр. Фільтри поділяются на дві велікі групи:
1 - Зовнішні- використовуються для акваріумів від 100л. Представляють собою посудину (каністру) з фільтруючим матеріалом та субстатом для бактерій, яка встановлюється за межами акваріуму ( в тумбі) та прокачує через себе воду, таким чинов очищуючи її. Коштують не мало(десь від ста доларів), але користі від них багато. В подробиці вдаватись не буду так як сам поки що такими не користуюсь.
2 - Внутрішні - використовуються для не великих об'ємів. Встановлюються безпосередньо в акваріумі. Складаються з "голови"(насос) та фільтруючого матеріалу(мочалка). Такі фільтри є порівняно не дорогими (десь від ста грн.), але мають кілька недоліків (займають корисне місце в акваріумі, майже не здійснюють біологічної фільтрації води).
- Компресор. Купувати копресор чи ні залежить від того чи хочете Ви бачити бульбашки чи ні. Не забувайте що він є джерелом достатньо гучного звуку який створюється в наслідок вібрації. А також звук лопання бульбашок на поверхні води подобається не всім і не довго :). Взагалі компресор призначений для збагачення води киснем. Але не багато хто здогадується яким саме чином. Бульбашки які підіймаються з дна мають на 90% декоративне призначеня. Саме збагачення киснем відбувається біля поверхні води коли бульбашки її "тривожать" та примушують колихатися. Досвідченні акваріумісти для збагачення води киснем використовують фільтр, направляючи потік води з нього на поверхню. Цього в більшості випадків більш ніж достатньо.
-Декор. Під цим пунктом я розумію все що знадобиться для краси світу який створюється в акваріумі (грунт,фон, коряги та ін.). Я є прихильником натуральності. Не розумію синього,червоного,рожевого грунту, всіляких космонавтів чи водолазів біля скриньок. Але це моя субєктивна думка. Кожен створює те, на що хоче дивитися.
У мене в акваріумі чорний грунт, чорний фон(але його майже не видно за рослинами), Пара кокосів куплених в "Дулово"(в мене воно завжди ним залишиться). А також пара коряг з засохших гілок яблуні, які були взяті на дачі. Як на мене, це дешево та красиво, а головне натурально.
- Причандалля. Це те що знадобиться для обслуговування акваріуму (градусник, сачок, сифон для чистки грунту, очищувачі скла та ін.)
- Інше. (риба, рослини.)
Як я вже говорив чим більший акваріум тим більше потрібно грошей для всьго перечисленного вище.
Але маленький акваріум я б заводити не радив. Для новачка це може бути тяжко. Як би це не дивно звучало але це так. В маленькому акваріумі тяжко втримати біологічний баланс який потрібен для успішного його існування.
Все це написано дуже загальними словами, та є субєктивною думкою.
Якщо виникнуть якісь запитання можу з задоволенням зупинитись детально на будь якому пункті.

Удачи!
Ці користувачі подякували: admin, LuK, Lego, Demchuk

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • LuK
  • LuK аватар Автор теми
  • Адміністратор
  • Адміністратор
Більше
18 лют. 2012 19:41 #75592 від LuK
Відповідь від LuK у темі Re: АКВАРІУМ
а ще потрібно дивитись за акваріумом,міняти воду,чистити фільтри,кормити рибок,світло не забувати вмикати і вимикати.а ще рибки інколи хворіють..... :dry:
короче кажучи завести акваріум легше всього, потрібно ще дати йому раду.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Demchuk
  • Demchuk аватар
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
18 лют. 2012 21:41 #75597 від Demchuk
Відповідь від Demchuk у темі Re: АКВАРІУМ
Дякую, але швидше за все з акваріумом почекаю. бо грошей достатньо на його утримування його немає і достатньо часу за доглядом не буде, а мучити рибок не хочу

[SIGPIC][/SIGPIC]

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • mikkei
  • mikkei аватар
  • Молодший учасник
  • Молодший учасник
Більше
18 лют. 2012 22:05 #75600 від mikkei
Відповідь від mikkei у темі Re: АКВАРІУМ
Ну... стереотип що акваріум має обов'язково бути з рибками можна зруйнувати на свою користь.
Наприклад, в мене на кухні стоїть саморобний видовий акваріум з креветками. (25л)

Чим він може не сподобатись? А риб там нема! (брешу, там мальки зараз живуть, але це тимчасово)
Ослуговування потрібне мінімальне ( ну що стоїть замінити 5л. води раз в тиждень?)
Кормити можна майже чим завгодно...з холодильника.А якщо забудиш пару днів то й не страшно...
Фільтра не треба, компресор тільки якщо для краси, обігрівач бажаний , але не обов'язковий.
Хоча якщо комусь головне риба...

Удачи!
Долучення:
Ці користувачі подякували: LuK, Lego, kolbasnik

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • mikkei
  • mikkei аватар
  • Молодший учасник
  • Молодший учасник
Більше
19 лют. 2012 22:49 - 19 лют. 2012 22:52 #75621 від mikkei
Відповідь від mikkei у темі Re: АКВАРІУМ
А як Вам ось такий "напрямок" в акваріумістиці як акваскейп?






Фото взяті з www.aqa.ru


Дерево з останньої картинки спробую відтворити у себе B)
Для таких худужніх акваріумів навіть відсутність риби не буде заважати привертати до себе увагу, та зачаровані погляди.


P.S. Все це, та багато іншого можна пвідторити і у себе. Головне бажання.

Удачи!
Долучення:
Останнє редагування: 19 лют. 2012 22:52 ким mikkei.
Ці користувачі подякували: admin, Dj Os, LuK, Lego

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • admin
  • admin аватар
  • Адміністратор
  • Адміністратор
Більше
19 лют. 2012 22:53 #75622 від admin
Відповідь від admin у темі Re: АКВАРІУМ
Перший акваріум дуже вразив, ніби із фільму "Аватар"

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • mikkei
  • mikkei аватар
  • Молодший учасник
  • Молодший учасник
Більше
19 лют. 2012 22:59 #75624 від mikkei
Відповідь від mikkei у темі Re: АКВАРІУМ
Повністю згоден, аж подих захоплює :woohoo:

Удачи!

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Більше
17 бер. 2012 20:23 - 17 бер. 2012 20:25 #76129 від oldskif
Відповідь від oldskif у темі Re: АКВАРІУМ
А ще можна так














PS Всі роботи Олівера Кнотта
Останнє редагування: 17 бер. 2012 20:25 ким oldskif. Причина: Граматика
Ці користувачі подякували: admin, Lego, PAMIDORVIP

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • mikkei
  • mikkei аватар
  • Молодший учасник
  • Молодший учасник
Більше
29 квіт. 2012 21:03 - 29 квіт. 2012 21:04 #76830 від mikkei
Відповідь від mikkei у темі Re: АКВАРІУМ
Доброго дня.
В креветочнику вивелись десяток уліток. Можливо комусь треба ось така, навіть рідкісна ампулярія спіксі (Spixi snail):







10 грн. - кучка, в кучкі три штучки.

Удачи!
Долучення:
Останнє редагування: 29 квіт. 2012 21:04 ким mikkei.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Більше
03 серп. 2013 23:48 #86382 від oldskif
Відповідь від oldskif у темі Re: АКВАРІУМ
Вибачте за нахабність,чи не міг би хто поділитися мохом (бажано яванським,або якимось іншим,що приростає)

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.182 секунд
0
репостів
0
репостів